четвер, 19 грудня 2024 р.

«Фантастичні світи М. і С. Дяченків»

 19 грудня у бібліотеці-філії №30 пройшла літературна година «Фантастичні світи М. і С. Дяченків», присвячена творчості українських письменників-фантастів.


Бібліотекарка Юлія Романенко запропонувала читачам поринути у фантастичний всесвіт, створений справжніми митцями. Слухачі дізналися про біографію та творчий шлях письменницького подружжя, познайомилися з найвідомішими романами Марини та Сергія Дяченків.

Письменники дебютували романом-фентезі «Брамник» у 1994 році, що розповідає про чарівника, позбавленого магічної сили. З тих пір ними створено 118 авторських книг, які видано та перевидано (разом з перекладами іншими мовами) загальним накладом понад мільйон примірників.

Марина та Сергій Дяченки – лауреати більш ніж 80 літературних нагород у жанрі фантастики, у 2005 році їх було визнано найкращими фантастами Європи. У співавторстві ними написано понад 25 романів, десятки повістей та оповідань. Найвідоміші їхні твори: «Ритуал», «Бастард», «Мідний король», «Відьмин вік», «Печера», «Самум», «Варан», «Магам можна все», «Віта Ностра» та інші.

Більшість творів призначена для дорослих, але є деякі, що розраховані на дитячу аудиторію. Це 4 збірки коротеньких казок про звичайні предмети та явища, що оточують нас кожного дня.

У 2013 році подружжя переїхало до США, проживали разом в штаті Каліфорнія до смерті чоловіка. У 2022 році Сергій помер, тепер Марина мешкає сама.

Світ Марини та Сергія Дяченків – дивовижний, сповнений незбагненних таємниць і фантастичних пригод, і разом з тим повний любові і доброї, красивої магії.

Любителі фантастики будуть у захваті від читання їхніх романів.

Відвідувачі дуже зацікавилися виставкою та розповіддю бібліотекаря, багато хто взяли книги читати додому.

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

КНИГОМАН

 Сьогодні у бібліотеці відбулося заключне засідання книжкового клубу «Книгоман» цього року. Наш клуб існує з 2012 року, за цей час його склад змінився, особливо тепер у роки війни. Незважаючи на тяжке становище, наш клуб існує і поповнюється новими книгами і членами клубу.


Читання зараз має велике значення, оскільки допомагає пережити стреси та страхи, адже людина, яка читає, проживає багато життів, а та, яка не читає - лише одну.

Члени клубу обговорили нові надходження, серед них вже знайомі та улюблені автори, а є нові імена, з якими вони познайомилися вперше.

Мова шла про продовження відомої серії книг Л. Райлі про Сім сестер: п'ята книга "Сестра місяця". Мелінда Лі з новим циклом про шерифа Брі Таггерт, у якій є і сімейні таємниці та заплутані вбивства. Ну звичайно ж як без улюбленої скандинавської письменниці Лекберг з її новим романом «Запах солі, крики птахів». Французький письменник М. Бюссі та його роман «Літак без неї». І нарешті те довгоочікуване продовження Р. Гелбрейт (Дж. Роулінг) про детектива Корморана Страйка та його помічницю - «Чорнільно-чорне серце». Л. Уайт, канадська письменниця, яка полюбилася своїми книжковими героями «Колискова для моєї дівчинки», «Голодна пустка».

Два нових імені, з якими познайомилися члени клубу. Скандинавський нуар Фруде Гранхус «Вир» і книга

Дж. Вердан "Загадай число". Їх вирішили обговорити під час наступної зустрічі.



Час пролетів непомітно у спілкуванні про свої улюблені книги.

середа, 11 грудня 2024 р.

«Тут ми живемо живемо»

 У рамках краєзнавчого конкурсу в бібліотеці-філії №30 пройшла краєзнавча мандрівка «Тут ми живемо живемо», до 45 річчя Пересипського району, спрямована на популяризацію культурної спадщини та історії району.


Ведучими заходу стали бібліотекарі.

В залі були присутні почесні гості, які живуть в нашому районі.

Член спілки письменників - мариністів, краєзнавець, письменниця Тамара Коленко, яка подарувала нам книжки. Дякуємо.

Журналіст газети «Вечірня Одеса» Валентина Васильївна Онькова.

Дитяча письменниця, художній керівник аматорського театру «Балаганчик» Надія Хохлова.

Педагог, психолог, письменниця та поетеса Олена Карачевська, її книжки поповнили наш фонд. Дякуємо.

Упродовж програми бібліотекарі розповіли про історію району – від його виникнення до сьогодення. Цікаві розповіді супроводжувалися виступами учнів КЗПСО «Мистецька школа №13» м. Одеси. Діти створили святковий настрій своїми творчими номерами, виконання творів на фортепіано, гітарі, скрипці та вокальні номери. Аматорській театр «Балаганчик» декламував вірші дитячих письменників.

У реаліях теперішнього часу відсутність світла не завадила проведенню заходу, який пройшов у теплій, дружній атмосфері. Гості отримали не лише знання про історію району, а й насолоду від дитячої творчості. Програма гармонійно поєднувала інформативну частину з виступами, що зробило ії динамічною й цікавою для всіх присутніх.

Бібліотека-філія №30 висловлює щиро подяку нашим партнерам КЗПСО «Мистецька художня школа №2 м. Одеси». КЗПСО «Мистецька школа №13 м. Одеси», КЗПСО «Мистецька школа №7 м. Одеси», за активну участь у житті нашої книгозбірні. Успішна співпраця бібліотеки та мистецьких шкіл дозволяє планувати нові спільні заходи в майбутньому.

вівторок, 10 грудня 2024 р.

«Ти – людина, значить, маєш права!».

 10 грудня відзначається День прав людини. Головна мета цього свята –проголошення рівності всіх громадян, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та миру. Саме цього дня в бібліотеці-філії №30 пройшов інформаційний огляд «Ти – людина, значить, маєш права!».


Бібліотекарка Ірина Смірнова повідомила слухачам, що День прав людини відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

Крім основних прав людини, Декларація перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній та культурній сферах.

Одним з пріоритетів є право на працю, її сприятливі умови, вільний вибір роботи, захист від безробіття, справедливу винагороду, відпочинок та дозвілля, розумне обмеження робочого дня та оплачувану періодичну відпустку.

Кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового або іншого становища.

Положення Загальної декларації прав людини в Україні знайшли свою реалізацію у Конституції, у багатьох законодавчих актах, що дає підстави для реалізації та захисту прав людини.

Співробітниця бібліотеки звернула увагу читачів на те, що упродовж останніх років права людини в Україні зазнали відчутного удару, а під час жорстокої агресії рф потребують відповідної міжнародно-правової оцінки та захисту.

Зараз забезпечення прав людини відстоюється Збройними Силами України та усім українським суспільством під час відсічі російській агресії.

Відвідувачі протягом заходу отримали багато корисної інформації та мали можливість ознайомитись з літературою та матеріалами, представленими на виставці.

Міжнародний день прав людини – це нагода ще раз нагадати про значущість прав людини, необхідність глобальної солідарності, взаємозв'язку і людяності!

середа, 4 грудня 2024 р.

«Слава, гордість та міць нашої держави»

 4 грудня бібліотечний колектив спільно з КЗПСО «Мистецька школа №7» м. Одеси провели концерт присвячений вшануванню мужності та самовідданості українських військовослужбовців «Слава, гордість та міць нашої держави», до дня Збройних Сил України.


У виконанні учнів школи прозвучали пісні та інструментальні композиції, з метою підвищити патріотичний дух серед читачів бібліотеки.

Вітаємо і дякуємо всім доблесним чоловікам і жінкам – військовослужбовцям України! Ви наші захисники! Спокій наших домівок, спокій близьких – у ваших надійних руках.

Дякуємо вам за захист! Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими!

неділя, 1 грудня 2024 р.

«Добро об’єднує серця»

01 грудня, напередодні Міжнародного дня інвалідів, бібліотека-філія №30 разом зі своїми партнерами завітала у гості до «Обласного центру соціально-психологічної допомоги для ВПО з інвалідністю». Мешканців чекала особлива концертна програма «Добро об’єднує серця»


1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Це ще одна можливість звернути увагу на проблеми людей, які волею долі мають слабке здоров’я і потребують особливої допомоги і підтримки.

Сьогодні ми приєдналися до міжнародної ініціативи і бажали всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я і успіху. Захищаючи гідность людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства

Підтримка і опора потрібні всім людям, без винятку.