четвер, 30 січня 2025 р.

«Книжок дитячих чародій»

 30 січня 1930 року народився Всеволод Нестайко, якому судилося стати одним із найпопулярніших у світі дитячих письменників. За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України.


Цього дня у бібліотеці-філії №30 пройшла книжкова виставка «Книжок дитячих чародій» до 95-річчя Всеволода Зіновійовича Нестайко. Захід став справжнім святом для юних читачів.

Бібліотекарка Ірина Смірнова познайомила слухачів з біографією та творчістю відомого письменника. Особливу увагу співробітниця бібліотеки приділила найвідомішим творам Всеволода Нестайка, серед яких «Тореадори з Васюківки», «Дивовижні пригоди в лісовій школі» та інші шедеври, що стали класикою української дитячої літератури. Окрім книг, дітлахи могли ознайомитися з ілюстраціями до творів.

Всеволод Нестайко є справжнім улюбленцем багатьох поколінь читачів, а його твори залишаються актуальними й сьогодні, пробуджуючи любов до книги, доброту та бажання мріяти.

Діти з цікавістю слухали бібліотекаря, брали активну участь у заході, відповідали на запитання. Чимало відвідувачів взяли книги додому.



вівторок, 28 січня 2025 р.

Легенди бандитської Одеси

 Одеса – «перлина біля моря», Південна Пальміра. Але за химерною архітектурою ховається таємна сторона нашого міста – бандитська Одеса, оповита легендами про гучні злочини і неймовірні махінації.


28 січня бібліотекарі філії № 30 провели краєзнавчий репортаж «Легенди бандитської Одеси», присвячений цій цікавій темі, для мешканців «Обласного центру соціально-психологічної допомоги для ВПО з інвалідністю».

Багато хто вважає Одесу батьківщиною всіх геніальних аферистів та бандитів. Їхні історії описані в легендах, художніх творах та фільмах. Навіть до сьогодні в нашому місті витає дух злочинної романтики.

Бібліотекар Юлія Романенко познайомила слухачів з найвідомішими персонажами того часу: Мішкою Япончиком, Сонькою Золотою Ручкою та Осипом Шором. Кожен із них є унікальним представником тієї неспокійної епохи.

Мішку Япончика вважають королем одеського злочинного світу, легендою бандитської Одеси, простим одеським хлопцем з Молдаванки і навіть Робін Гудом, який захищав бідняків від багатіїв.

Япончик і справді був непересічною фігурою. Весь злодійський світ Одеси визнав його вождем. Для сходження на трон йому знадобилося всього два роки. Популярність Мішки Япончика в Одесі була настільки велика, що про нього ще за життя розповідали легенди.

Сонька Золота Ручка прославилася у злочинному світі як талановита та успішна злодійка. Шахрайка працювала винахідливо та артистично. Один із секретів полягав у тому, що вона щоразу майстерно змінювала зовнішність: зачіску, одяг… Даму, одягнену в шикарні хутра та золоті прикраси, запідозрити у крадіжці було просто неможливо.

Осип Шор – відомий одеський авантюрист, багато хто вважає, що він став прототипом літературного героя Остапа Бендера. Більшість свого життя прожив в Одесі. Прославився своїми аферами, цитатами та подорожами країною. Головною мрією Осипа було виїхати до Південної Америки, як і знаменитий Остап Бендер.

Ці факти та багато інших захоплюючих подробиць дізналися відвідувачі під час зустрічі. Завдяки цікавій розповіді час минув непомітно.




середа, 22 січня 2025 р.

«Разом сильніше!»

22 січня українці відмічають День Соборності України. В бібліотеці-філії №30 за участю викладачів та учнів КЗПСО «Музична школа №13» м. Одеси, пройшов святковий концерт «Разом сильніше!»


Мета заходу: поглибити знання присутніх про історію Дня Соборності України. Виховувати патріотизм, гордість за свою країну та шанобливе ставлення до її історії.

Із вітальним словом, наголошуючи на значущості Акта Злуки 1919 року виступила бібліотекар читальної зали Тетяна Херсун. Вона розповіла, що ця подія стала символом єдності українських земель і народної солідарності, яку ми так високо цінуємо й сьогодні. Однак шлях до соборності був непростим – боротьба за об’єднання почалася ще задовго до цього дня і триває досі, адже єдність залишається одним із головних викликів для нашої країни.

Нехай цей концерт нагадає нам про силу єдності та нашу відповідальність за збереження соборності. Бажаємо всім гарного настрою, натхнення та віри у краще майбутнє нашої країни. Зі святом!

четвер, 16 січня 2025 р.

«Енциклопедія – ключ до знань».

 У читальній залі бібліотеки – філії №30 пройшов бібліотечний урок «Енциклопедія – ключ до знань».


Бібліотекарі розповіли дітям другого класу про походження слова енциклопедія, найперші та найбільші енциклопедії. Ознайомили з правилами користування цими мудрими книжками. Розповіли про різноманітні види енциклопедій. Важливо зрозуміти, що енциклопедії залишаються джерелом знань навіть у цифрову епоху.

Для більш глибокого розуміння, розвитку пізнавального інтересу дітей, бажання користуватися довідковою літературою була представлена книжкова виставка у яку ввійшли:

Енциклопедія чомусика /уклад. О. М. Скоробогатська. – Х.: Видавничий дім «Пегас», 2015. – 64 с. :іл.;

4000 важливих фактів: Пер. З англ./Авт. Тексту Дж. Фарндон. – К.: Махаон-Україна, 2005. – 256 с.: іл. – (Сер. «Енциклопедія школяра»).;

Сучасна енциклопедія для дівчаток. /Сост. Ю. Полякова. – Донецьк: «АЛЬФА-ПРЕС», 2003. – 336 с.;

Сучасна енциклопедія для хлопчиків./Укладач Ю. Полякова. – «АЛЬФА-ПРЕС», 2003. – 384 с.

Та інші енциклопедії і довідники.

Учні зацікавилися темою та зрозуміли, що довідкові видання – це не лише спосіб дізнатися щось нове, але й інструмент для розвитку.


середа, 8 січня 2025 р.

Аплікації з тканини.

 На початку нового року у святковій атмосфері бібліотеки-філії №30 відкрилася виставка робіт учнів Мистецької художньої школи №2 в техніці аплікації з тканини. Викладач Щербак Іна. Експозиція об’єднала творчі напрацювання юних митців, присвячені історії костюма.


Виставка викликала неабиякі інтерес та захоплення відвідувачів. Кожна робота сповнена унікального настрою, що підкреслює талант і старання молодих художників.

Вже декілька років поспіль учні та викладачі Мистецької художньої школи №2 дарують радість читачам та гостям нашої бібліотеки, показуючи, як мистецтво може змінювати світ на краще! Ми щиро вдячні за можливість насолоджуватися творчостю та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку!









Ірен Роздобудько «Неймовірна»

 Постійна читачка бібліотеки-філії №30 Ольга Подлісецька рекомендує:

Прочитала цікавезну книгу Ірен Роздобудько «Неймовірна» - біографізований роман про поетку Олену Телігу , розстріляну німецьким режимом 1941 року в Бабиному Яру як українку, що розбудовувала українську державність. Книга розповідає про дівчинку , народжену в Московській губернії, мама якої -петербурженка , за плечима якої Бестужевські курси, дівчинка, яка всією душею відчула Україну та змогла бути непохитною в переконаннях. Її постать , та й наш час, адже як відомо, історія повторюється, яскраво характеризують слова письменника, її сучасника, Уласа Самчука:"Ми -люди! З нами не сміють інші так поводитись. Ми будемо змагатись і змагатись твердо. Скрізь, де тільки прийдеться. Відома і не вдома. Тут,у містах, і там, у селах. На вулицях наших, на наших полях, по наших лісах. Зброєю заліза і зброєю слова!"... Як сьогодні, звучать слова Олени Теліги, зі статті, датованої 1941 роком:"...бо якщо Україна розігнеться і буде дихати - вона буде жити!