неділя, 15 січня 2023 р.

85 років від дня народження Василя Стуса.

 6 січня 2023 року виповнюється 85 років від дня народження Василя Стуса. Талановитий письменник, правозахисник та справжній борець, він закликав підвестися всіх, хто боровся за правду, критикуючи тогочасний режим. Не за горами був його власний арест і перетворення з захисника політв`язнів на ув`язненого.

Бібліотекарка Тетяна Херсун вшанувала пам`ять великого поета та підготувала 4 січня виставку-портрет «Дорога долі, дорога болю». Вона розповіла про тяжку долю Василя Стуса, познайомила читачів з його творами. Для близького ознайомлення з останніми роками життя письменника, його боротьбой з системою, а також про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, бібліотекарка порадила подивитися фільм «Заборонений».

Ми маємо поклонитися Василеві Стусу за те, що він зробив неможливе у свій час і за своїх обставин – для нинішних людей. Духовний подвиг ніколи не минає марно. Є якась загадкова енергія обірваного життя, і є величезна сила моральної волі, яка орієнтує інших і стає для них прикладом.

Світ повен сподівань,

Мов став, що ні схлюпнеться

І царство це – минеться

Без клятв і без карань!


Немає коментарів:

Дописати коментар