субота, 29 липня 2023 р.

«Большой друг отверженных»



27 липня цього року виповнюється 170 років від Дня народження видатного письменника українського походження В. Г. Короленка. В бібліотеці-філії №30 в цей день була проведена моновиставка «Великий друг знедолених», присвячена життю та творчості митця.

Бібліотекар Юлія Романенко розповіла слухачам про те, що Володимир Галактіонович увійшов в історію літератури як автор численних повістей і оповідань, а також як критик і публіцист. Його творчість складає своєрідний літопис цілої епохи. Повісті, оповідання та нариси Короленка реалістично зображують ті сторони народного життя, які до нього в літературі ніхто не описував.

Разом із маленькими відвідувачами бібліотекарка згадала два найвідоміші дитячі твори письменника, які знайомі всім читачам.

Спочатку оповідання Володимира Короленка «Діти підземелля», відоме як розповідь «У поганому товаристві», не призначалося для дітей. Хоча Володимир Галактіонович був противником переробки для дітей своїх творів, та все ж він сам переробив і скоротив свою розповідь, назвавши її «Діти підземелля». Для нього важливо було показати дітям доброту героїв, чистоту їхніх помислів, жертовність та милосердя.

У повісті «Сліпий музикант» теж прозвучала тема добра – людина лише тоді може зрозуміти, для чого вона живе, коли пустить в свою душу чуже горе. Сліпий Петро перестає бути егоїстом, коли зустрічається зі сліпим жебраком та намагається пожити його життям. Після цього він як би прозріває, стає іншою людиною. Ось тоді його талант музиканта проявляється зі всією силою.

Співробітник бібліотеки звернула увагу на те, що життя, літературна творчість і громадська діяльність Володимира Галактіоновича були тісно пов’язані з Україною. З почуттям невимовної гордості, Короленко писав про відвагу та мужність нашого народу, про його талановитість. Сучасники називали його «людиною з великим та сильним серцем».

Аудиторії захід сподобався, читачі відкрили для себе з нового боку добре відомого письменника та його твори. Юні відвідувачі мали можливість записатися до бібліотеки і взяти книги додому.







Немає коментарів:

Дописати коментар