субота, 9 вересня 2023 р.

“Українське кіно знімати попри все!”

 



Кожної другої суботи вересня відзначають День українського кіно. Цього року це 9 вересня. В цей день в бібліотеці-філії №30 пройшов кіно-калейдоскоп “Українське кіно знімати попри все!”, присвячений українському кінематографу.

Бібліотекар Ірина Смірнова розповіла відвідувачам про історію вітчизняного кіно. Перший український фільм було знято у Харкові у 1896 році Альфредом Федецьким. Там же, у Харкові, і відбувся перший сеанс кінопоказу.

Українська школа кіно виховала таких відомих митців, як Олександр Довженко, Богдан Ступка, Леонід Биков, Іван Миколайчук, Ада Роговцева та багатьох інших.

Бібліотекарка нагадала слухачам про те, що Одеса завжди була серед лідерів кіноіндустрії в країні. Одеська кіностудія, одна з перших кінофабрик світу, розпочала свою діяльність ще у далекому 1919 році. Наше рідне місто завжди славилося гучними кінопрем'єрами та кінофестивалями.

Разом із читачами співробітниця бібліотеки згадала популярні екранізації відомих літературних творів, а також сучасні фільми українського виробництва.

На виставці були представлені видання, які знайомлять відвідувачів з історією українського кінематографу, ігрового кіно, біографічні матеріали про життя та творчість видатних українських митців.

Захід пройшов жваво та дуже цікаво. Присутні отримали багато корисної та пізнавальної інформації.










Немає коментарів:

Дописати коментар