пʼятниця, 5 квітня 2019 р.

Світ французького шансону
20 березня в бібліотеці № 30 пройшли п’ять хвилин з мистецством «Світ французького шансону», присвячені Дню французької мови. На захід завітали учні 5-А та 6-Б класів ЗОШ № 14.
Бібліотекар Ольга Веселаго розповіла школярам, що День французької мови відзначається у всьому світі з 2010 року. Ініціатором введення свята став департамент ООН зі зв'язків з громадськістю. Датою вшанування французької мови було обрано 20 березня, коли відзначається Міжнародний день Франкофонії.Діти дізналися, що Франкофонія – це міжнародна організація співпраці франкомовних країн світу, що об'єднує 56 держав. Головними критеріями для вступу в організацію служать культурні зв'язки з Францією. Тому в число спостерігачів Франкофонії входять Україна і країни Прибалтики.

Число людей, здатних висловлюватися французькою мовою, сягає 200 мільйонів. Французька мова сама по собі залишається однією з світових культурних цінностей. Саме цією мовою говорили і писали Вольтер, Дідро, Гюго, Дюма , Бальзак, Рабле – і тільки ця мова може зберегти і передати всі тонкощі їх безсмертних творів.

А потім, бібліотекар повідала учням цікаву інформацію про Францію, її культуру, про відомих французьких письменників, поетів та їхні твори, а також про музичний жанр – французький шансон та відомих виконавців цього жанру.

Під час заходу були представлені відеоролики з гарними, мелодійними піснями відомих і популярних виконавців французького шансону. Звучали пісні талантів шансону – Шарля Азнавура, Едіт Піаф, Джо Дассена, Мірей Матьє, Даліди, Іва Монтана, Патрісії Каас, Zaz, Лари Фабіан.

Мистецтво «французького шансону» дуже сподобалося юним слухачам. Адже поринаючи в цей світ зворушливої музики, створюється відчуття ностальгії, радості, легкого смутку і чудового настрою.

Немає коментарів:

Дописати коментар