понеділок, 6 червня 2022 р.

5 червня - Всесвітній день навколишнього середовища.

05 червня до Всесвітнього дня навколишнього середовища в бібліотеці № 30 відбувся еко-бумеранг «Довкілля б’є на сполох». На захід завітали юні та дорослі читачі бібліотеки.

Бібліотекар Ірина Смірнова розповіла читачам, що Всесвітній день охорони навколишнього середовища спонукає усіх небайдужих приєднатися до заходів щодо збереження природи. Тому що у створенні екологічних проблем винні найчастіше, на жаль, самі люди, адже внаслідок бездумної, варварської господарської діяльності людини, виникають небезпечні явища у навколишньому середовищі.

Бібліотекар представила читачам книжкову виставку «Довкілля б’є на сполох», яка знайомить з книжковими виданнями, що розкривають світ біологічного різноманіття флори та фауни нашої планети, про зв’язок людини з природою та екологічні проблеми у світі та в Україні.

А потім, ведуча заходу та присутні обговорили головні екологічні проблеми нашої країни, що виникають через війну росії проти України, яка розпочалась з 24 лютого 2022 року. Ця війна дуже негативно впливає на довкілля, завдає величезної шкоди нашій природі. Внаслідок бойових дій, страждають земля, повітря, вода, тварини і рослини. Дикі тварини гинуть або намагаються втекти з гарячих точок.

Знищується природне середовище рідкісних видів через пожежі у лісах і степах. Нафтопродукти, що потрапляють в море, викликають загибель риби, морських птахів і мікроорганізмів.

Внаслідок обстрілів російських військ та руху важкої техніки, ушкоджуються підземні води та ґрунт, у них потрапляють важкі метали від снарядів та військової техніки. Все це призводить до деградації рослинного покрову, посилює водну і вітрову ерозії. Через обстріли та захоплення атомних електростанцій, виникає загроза техногенної катастрофи.

По завершенні еко-бумерангу, співробітник бібліотеки зазначила, що, на жаль, екологи попереджають, що після закінчення війни шкода, яку завдали російські війська лісам, ґрунту, водоймам, степам залишиться ще, мабуть, на десятиліття. Відбудеться руйнування екосистем, зменшення біорізноманіття, зростання кількості шкідників у лісах та зміна клімату. Але сподіваємось, що в мирний час ми зможемо зробити навколишнє середовище чистішим і кращим.


Немає коментарів:

Дописати коментар