середа, 6 липня 2022 р.

Відгук на книгу


Нещодавно прочитала нову книгу Діани Сеттерфілд "Поки тече річка". Багато хто знає цю письменницю за книгою "Тринадцята казка", що стала визнаним шедевром сучасної англійської літератури.
Скромна викладачка французької мови та літератури вирішила написати незвичайну книгу та написала свій перший роман "Тринадцята казка", який одразу став бестселером. На втілення книги "Поки тече річка" пішло 12 років.
Стиль розповіді дуже цікавий. Неспішний, розмірений, на кшталт тієї річки в книзі, навколо якої відбуваються всі події, але поступово сюжет набирає більше обертів і, немов бурхлива вода забирає вас своєю течією і ви, занурившись у неї, вже не можете вивернути назад.
У книзі реальність та містика сплітаються в єдине ціле, тут є сімейна драма та детективна історія. Начебто проста розповідь, але написана так майстерно, що тримає в напрузі. Перед нами кілька сімейних історій, і кожна з них має свою трагедію.
На узбережжі річки є корчма "Лебідь", де люди розповідають один одному різні байки. Одного разу до них заходить наскрізь промоклий і спотворений чоловік із 4-річною непритомною дівчинкою на руках, яка дивом виживає.
На цю дівчинку претендують 3 сім'ї. Кожна сім'я бачить у ній свою пропажу. Щоб знайти відповідь на це питання кожному доводиться діставати свої скелети з шаф, з чимось змиритися, у чомусь зізнатися, повірити в легенди та оповіді, проаналізувати своє минуле і знайти в собі сили на майбутн
Чесно зізнаюся, книга у мене пішла не відразу, але поступово вчитуючись, я вже не могла від неї відірватися. Мені подобаються такі історії, таємничі, не завжди зрозумілі, із закрученим сюжетом та філософськими міркуваннями про життя та смерть. Всі книги Діани Сеттерфілд створені в жанрі готичного роману, її твори відрізняються незвичайними історіями, яскравими персонажами та пригодами, що захоплюють дух. Тож раджу прочитати її книги.
Бібліотекар Ніна Удалова.


Немає коментарів:

Дописати коментар