четвер, 20 червня 2024 р.

«Мандруючи Одесою»

 


20 червня бібліотека-філія №30 завітала у гості до мешканців «Областного центра соціально-психологічної допомоги для ВПО з інвалідністю» запросили їх прослухати краєзнавчу екскурсію «Мандруючи Одесою», про одну з найцікавішу вулиць нашого міста.


Вулиця Гоголя — одна з найкрасивіших вулиць Одеси. Затишна та вишукана, вона розташована в чудовому місці, трохи осторонь галасливих центральних вулиць, біля самого приморського схилу.

Слухачі дізналися, що колись ця вулиця називалася Надеждинською, розташовувалась на надійному місці, розділяючи Військовий та Грецький форштадти молодого міста. Саме тут, на Надеждинській, обидва рази жив Микола Васильович Гоголь, коли приїжджав до Одеси. У 1902 році, в ювілей 50-річчя від дня смерті великого письменника, Надеждинська була перейменована на вулицю Гоголя.

Юлія Романенко познайомила слухачів з історією будинків та їх мешканців, які проживали тут багато років тому. Шахський палац, “Будинок з атлантами”, будинок, де зупинявся М. В. Гоголь, особняк графів Толстих та багато інших архітектурних пам’яток відкрили свої таємниці. Не менш чарівною виявилася і прихована від очей перехожих частина вулиці Гоголя. Тут збереглися старі затишні дворики, які таять у собі чимало цікавих історій.

Присутні із задоволенням поринули в історію нашого незвичайного міста, задавали багато питань та отримали відповіді. Зустріч була дуже цікава та пройшла в теплій, дружній атмосфері.






пʼятниця, 14 червня 2024 р.

«Донорство – це про життя».

Щорічно, 14 червня, країни світу відзначають Всесвітній день донора крові. Це подяка добровільним неоплачуваним донорам за їхній благородний вчинок та порятунок життя людей.

Цього дня у бібліотеці -філії №30 пройшов інформаційний дайджест «Донорство – це про життя».

Бібліотекар Юлія Романенко розповіла слухачам про те, що перше успішне переливання крові було проведено у 1881 році англійським лікарем Джеймсом Бланделлом. Це врятувало життя жінки, у якої виникла післяпологова кровотеча.

Слід зазначити, що здача крові – абсолютно безпечна та життєво необхідна процедура. В організмі дорослої людини є близько 5,6 л крові, за один раз забирають 450–470 мл – це замало, щоб нашкодити її здоров’ю. Кров одного донора рятує три життя.

Відвідувачі дізналися, як підготуватися до здачі крові та хто може стати донором.

Ви можете стати донором крові:

– якщо Вам не менше 18 років;

– якщо Ваша вага не менше 50 кг;

– ви не приймаєте постійно ліки й не маєте хронічних хвороб;

– після тату та операцій має минути 6 місяців.

Напередодні донації потрібно відмовитися від жирної та смаженої їжі, молочних продуктів і яєць. Вранці обов’язково легко поснідати.

Заборонено вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин до процедури здачі крові, лікарські засоби за 72 години. Протягом наступної доби краще уникати інтенсивних фізичних навантажень.

Донорство крові є важливою частиною системи охорони здоров’я кожної країни. Кожна здача крові – це дорогоцінний дар, який рятує життя! Твоя допомога важлива!








вівторок, 11 червня 2024 р.

Камілла Лекберг "Крижана принцеса"

 Бібліотекар Ніна Федорівна Удалова рекомендує…


Я люблю скандинавські детективи за їхню особливу похмуру холодну атмосферу. Ось і черговий детектив від шведської письменниці Камілли Лекберг "Крижана принцеса". Це перша книга з циклу про подружжя детективів Еріки Фальк і Патріка Гедстрьома.

Це детектив, трилер, сімейна сага, драма, любовний роман – у книзі є все! Складні стосунки, жорстокі вбивства, холоднокровна помста та дитячі образи!

Головна героїня книги Еріка Фальк повертається до свого рідного маленького містечка Фьєльбака, щоб розібратися з сімейними справами після смерті батьків, але її розмірене життя порушене жахливою подією. Її подругу дитинства Олександру знаходять мертвою у будинку неподалік.

Білий кахель, червона кров та блакитний лід! У такому контрасті побачила свою подругу дитинства Еріка.

Що це самогубство чи навмисне вбивство? У цьому маленькому містечку нічого не може трапитися. Усі знають одне одного багато років.

Олександра була знайдена мертвою у своїй ванні з перерізаними венами, що здається очевидним самогубством.

Вона була красивою жінкою, одружена з успішним дбайливим чоловіком і здавалося, що у неї було прекрасне життя.

Подруги не спілкувалися з юності, тому що Олександра раптово переїхала та обірвала зв'язки з Ерікою. У цій справі Еріка не залишається осторонь і допомагає вести розслідування Патріка Гедстрьома. Незабаром все переплітається в заплутаний клубок з сьогодення і минулого.

Зустрічі з батьками та чоловіком загиблої наводять її на думку, що життя Олександри, процвітаючої господині картинної галереї, зовсім не таке, яким уявлялося близьким людям

Незабаром з'ясовується, що у маленькому містечку багато таємниць та Еріка має намір розібратися у них, щоб розкрити правду про смерть своєї подруги.

У цій першій книзі зароджуються стосунки між Патріком та Ерікою, який був у неї давно закоханий.

Книга мені сподобалася і я раджу її прочитати всім любителям детективів та трилерів.


пʼятниця, 7 червня 2024 р.

Засновник величного міста

 6 червня 1749 року народився адмірал де Рібас, перший начальник і засновник Одеси, що зробив такий величезний внесок в пожвавлення і збагачення причорноморських земель та, крім усього іншого, залишив нашому місту його саму знамениту вулицю – Дерибасівську.


В цей день відвідувачі бібліотеки-філії №30 вирушили у краєзнавчу подорож «Засновник величного міста», присвячену 275 річниці від дня народження де Рібаса Йосипа Михайловича.

Бібліотекар Ірина Смірнова розповіла слухачам, що майбутня Одеса вразила де Рібаса і його сподвижників своєю "добротою" – вони вирішують: тут має бути головне місто-порт на Чорному морі.

Офіційно роботи з будівництва порту Одеса під управлінням голландського військового інженера Франца Павловича де Воллана розпочалися 10 червня 1793 року. У цій справі головною рушійною силою адмірала де Рібаса був особовий склад ввіреної йому флотилії Чорноморського флоту. Так що вже 22 серпня наступного року було відзначено офіційне заснування міста із закладкою більшості необхідних адміністративних будівель.

Коли Україна нарешті здобула довгоочікувану свободу – за проектом місцевого скульптора Олександра Князика архітектор Володимир Львович Глазирін в 1994-ому створив пам’ятник засновнику Одеси, який був встановлений на самому початку знаменитої Дерибасівської, як сучасний символ міста, і урочисто відкритий 2 вересня.
Читачі бібліотеки дізналися багато цікавого з історії нашого міста та ознайомились із матеріалами виставки.






субота, 1 червня 2024 р.

Марія Соловйова (11 років) «Моє натхнення».

 Після концерту в читальній залі нашої бібліотеки запрацювала виставка чудових робіт нашої юної читачки Марії Соловйової (11 років) «Моє натхнення».


Машенька займається в гуртку м’якої іграшки БДЮТ «Тоніка». Вона полюбляє шити з 5 років. Її роботи мають багато нагород.

Щиро вдячні талановитій, юній майстрині за чудову виставку!

Наші читачі з захопленням роздивляються її роботи.

Бажаємо творчої наснаги, натхнення та успіхів!







В бібліотеці лунала музика!

 

Ну і як же без наших постійних партнерів КЗПСО «Музична школа №7. В бібліотеці лунала музика! Талановиті артисти представили концертну програму, за участю музикантів і вокалістів. Вела концерт чарівна Марія Степанова










.

«Читай!». буккросінг

 Розпочали ми наш марафон з подарунків. Бібліотекарі філії провели Дитячий буккросінг на Кримському бульварі під гаслом «Читай!».


Батьки та діти з задоволенням роздивлялися книжки, які пропонували їм бібліотекарі, всі учасники акції отримали позитивні емоції та раділи подарункам.